Hadis-i Şerif
İki nimet vardır ki; insanların çoğu bu nimetleri kullanmakta aldanmıştır: Sıhhat ve boş vakit. Hadis (Buhârî, Rikak 1)
Ana Menü
Son Kaybimiz

İsmet KARAMERMER
Veyisoglu.Org Anketi
Yeni Sitemiz Nasıl?

Çok Güzel

Güzel

İdare Eder

Kötü

Çok Kötü

Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Resim Bulutu
Arama Bölümü
İsmail Sefa VAYISOĞLU Kimdir?
İsmail Sefa VAYISOĞLU Kimdir?1907 yılında Kadirli'de doğdu. İlkokulu Kadirli'de, ortaokul ve liseyi Adana'da bitirdi. İstanbul'da Hukuk ve Tıp Fakültelerinde okudu. Kadirli Kuvâ-yi Milliye Derneği ve Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KA-VAK) 'nın başkanlığını yaptı.

Anlatılanlara göre; çok güçlü hafızaya sahip olan İsmail Sefa VAYISOĞLU tarih araştırmalarına da meraklı olan bir kişidir. 3 Kasım 2008 yılında 101 yaşında vefat eden kıymetli akrabamız, Hayrettin VEYİSOĞLU'na intikal eden bir fotoğrafta, milli kıyafetlerle bir tören konuşması yapıyor ve resmin arkasında; "1928-1931 yılları arasında Kayseri Lisesinde okumuş Hasan Tahsin oğlu 2. Kuvâ-yi Milliye Başkanı Mücahit Gaziler Dernek Başkanı" yazılıdır.

2017 yılında Veyisoğulları Derneği Yöneticileri İsmail Sefa VAYISOĞLU'nun yaşadığı yer olan Osmaniye'nin Kadirli ilçesine bir ziyaret yaptılar. Yeğeni Musa VAYISOĞLU ile görüştüler.

Kurtuluş Savaşı Gazisi bu kıymetli insan, akrabamız İsmail Sefa VAYISOĞLU'nu minnet ve şükranla anarken Allah'tan rahmet diliyoruz.

İyi ki akrabayız Sefa Amca
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.20 saniye 3,150,482 Tekil Ziyaretçi