Hadis-i Şerif
Her takva sahibi, Muhammedin (üzerine rahmet ve selam olsun) ehl-i beytindendir. Hadis (Taberani, Evsat).
Ana Menü
Son Kaybimiz

İsmet KARAMERMER
Veyisoglu.Org Anketi
Yeni Sitemiz Nasıl?

Çok Güzel

Güzel

İdare Eder

Kötü

Çok Kötü

Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Resim Bulutu
Arama Bölümü
Secerenin Türkçesi
Bismillahirrahmanirrahim

  Elhamdülillah, Allah’a hamd olsun ki nesep yönünden hayırlı yarattı. Bu soy ağacı takva ve edep ile süslenmiş ve büyümüştür. Onun kök Adem (A.S)’dan geldi. Ağacın gelişen, büyüyen, ilerleyen meyvesi Yüce’dir. Zirvesi Muhammed (A.S)’dır. Bu soy temiz bir soydur, kökü sabittir. Bu soy ağacının dalları semaya uzanır. Salat ve Selam Muhammed (A.S)’ a olsun.

  Muhammed (A.S) dünyaya gelip, dünyayı şereflendirmiştir. Onun sıfatları, özellikleri saf, temiz ve tamdır. Onun soyu da çocukları da temiz ve şereflidir.

  Şura 23. “Ben bu tebliğime karşı sizden akrabalıkta sevgiden başka hiçbir ücret istemiyorum.”

  Peygamber, Ehlibeyt, Sahabeler doğru bir yola çağırıyor. Bunlara muhalefet eden doğru yolu bulamaz, başarılı olamaz. Ancak bunların yolunu takip edenler doğru yoldadır, başarılı olurlar. Sonra;

  Bunları yazan, tasdik eden, yazdıktan sonra keşfetmiş olan Seyyidlerin bu haberlerini bildiren, gösteren evrakı tasdik eden;

  Seyyid Halil, Seyyid Ahmet, Seyyid Muhammed, Seyyid Hüseyin, Seyyid Ali, Şeyh İbrahim, Nur Ali, Abdurrezzak ve Eylekli Cündi.

  Bu şerefli belgeyi taşıyan kişi;

  Es Şerif Yeruli bin Seyyid bin Zarra bin Seyyid Veli, İbni Seyyid Halil bin Seyyid Bali, İbni Seyyid Halil bin Seyyid İbrahim, Tirmizi ve sonra bu bahsedilenlerin yazımını;

  Seyyid Ali Efendi Nakibûl Eşraf

  Sonra; bu bilgiler tasdik edilmiştir. Bunu tasdik edenler, bundan dolayı şereflenmişlerdir. Bu silsile, Muhammed (A.S)’ın hürmetine kıyamete kadar bakidir.

  Bütün insanlar bu secere sahiplerine saygı göstermeliler. Çünkü bu secerenin kökü ve sahipleri temizdir. Bu secere mübarek bir ayda yazılmıştır (Haziran Ayı).

Seyyid İbrahim bin Seyyid Halil
Seyyid Muhammed bin Seyyid Cafer
Seyyid Muhammed bin Seyyid Ahmet
Seyyid İbrahim bin Seyyid Cafer
Seyyid Rıza bin Seyyid Hüseyin
Seyyid Ali bin Seyyid Hüseyin
Seyyid Yusuf, Seyyid Osman ve diğerleri.

  1. Seyyid Kasım merhum Seyyid Halil El Hüseyni Allah onları affetsin. Osmanlı’da Nakibûl Eşraf Allah belalardan korusun. Bu soyu Allah kötülüklerden korusun ve muzaffer kılsın.

  2. İleyhi Hasbi (tasdik eden). Bu secere gerçek, itibarlı ve orijinaldir. Seyyid El Gani Abdurrahman bin Ahmet El Hüseyni. Osmanlı’da Nakibûl Eşraf.

  3. Es Seyyid Muhammed bin Seyyid Mahmut El Hüseyni El Cudi. Osmanlı’da Nakibûl Eşraf.

Sayfa oluşturulma süresi: 0.18 saniye 3,150,465 Tekil Ziyaretçi