Hadis-i Şerif
Yemeklerinizi biraz soğutarak yeyin ki, sizin için bereketli kılınsın...Hadis (İbn-i Adiyy).
Ana Menü
Son Kaybimiz

Vahit ERBAY
Veyisoglu.Org Anketi
Yeni Sitemiz Nasıl?

Çok Güzel

Güzel

İdare Eder

Kötü

Çok Kötü

Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Resim Bulutu
Arama Bölümü
Çocuk İstismarına Duyarsız Kalmayalım
Çocuk İstismarına Duyarsız KalmayalımVeyisoğulları Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Durdu Mehmet ŞAHİN'in çocuk istismarı ile ilgili açıklaması;

"Hiçbir cinsel istismarın üstü örtülmemeli ve hafife alınmamalıdır. Çocuk ve gençlerin istismarı fiziksel, duygusal ve cinsel yönden oluşan sorunları kapsamaktadır. İstismarda yapılmaması gerekenler yapılmaktadır. Son zamanlarda ülkemizde önemli bir sorun olarak karşımıza çıkan çocuk istismarı ve ihmali konusu sağduyulu vatandaşı tedirgin etmektedir. Bu olumsuzluğun ileriki yıllarda çocuğun hayatını etkileyeceği düşünülürse sorunun boyutu daha iyi anlaşılacaktır.

Anne ve babaların, eğitimci öğretmenlerin, sağduyulu tüm vatandaşların konuya eğilmesi ve ciddiye alması gerekmektedir. Cinsel tacizlerin sürekliliğinden dolayı aile bireyleri susarsa istismarın boyutu daha da büyüyecektir. Aileler çocuklarına konunun önemini anlatmalı, mahrem bölgenin ne demek olduğunu, rahatsızlığa uğradığında ne yapması gerektiği konusunda bilgi vermelidir.

Özellikle imkanlar ölçüsünde okullarda, sivil toplum kuruluşlarında toplantılar düzenlenmeli, eğitimler, seminerler verilmelidir. Bu konu en önemli toplumsal olaylardan biridir. Çünkü çocuklar ülkenin geleceğinin teminatıdır.

Tabii olarak kanun koyuculara da çok iş düşmektedir. Ceza-i müeyyideleri ağır olmalıdır. Ağır olmalı ki toplumda karşılık bulsun, caydırıcı olsun.
Çocuk susar, sen susma diyenler doğru söylüyorlar. Çocuk istismarı kim tarafından, nerede, nasıl yapılırsa yapılsın ağır bir suçtur. Karşılığını da bulmalıdır. Devlet koruyucu ve önleyici önlemleri almakla yükümlüdür.

Sadece polisiye tedbirlerle değil, eğitim ve etik kuralların devreye girmesi de faydalı olacaktır."
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.18 saniye 3,032,761 Tekil Ziyaretçi